Dziś 25 marca 2023   Witam Cię bardzo serdecznie Gościu miły
 
 Menu:
 Strona Główna
 
 Wiersze, proza, inne
 Ważne dokumenty, teksty
 Ministrant
 Nasze artykuły o Diakonacie
 Diakon Stały
 Modlitwy
 Odeszli do Pana

Od 3 grudnia 2005 jesteś
gościem.
Aktualnie: 1


Zagłosuj na stronę :)
Pamiętaj nazwę i głosuj na: "SERWIS KEFAS"


     ..:: Serwis Kefas wita serdecznie ::..

 "A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec." (J 12,26)

Nasze spotkanie tutaj to nasza nadzieja na lepsze jutro, to wiara że będzie lepiej i bezpieczniej, to w końcu miłość, która była, jest i będzie. 
Życzę Wam możliwości odczucia tej wyjątkowej obecności Boga pośród nas, ludzi.

 

Szczęść Boże!

Administrator

 

 

Pamiętajmy, że bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie...

     ..:: Modlitwa internauty ::..

Wszechmogący Boże, który stworzyłeś nas na Swój obraz i podobieństwo oraz nakazałeś poszukiwać dobra, prawdy i piękna, proszę Cię przez wstawiennictwo św. Izydora, abym kierował się do tych witryn internetowych, które są zgodne z Twoją wolą, a napotkanych internautów traktował z miłością i cierpliwością. Amen

Święty Izydorze: wspomagaj mnie.


     ..:: Szukaj w serwisie ::..
 
Twoja wyszukiwarka


     ..:: Patron dnia ::..
Coś dla Matki

 

Maryja_matka.jpg

Jedynym najwspanialszym obrazem Matki jest Maryja, Matka nas wszystkich, czuła, opiekuńcza, roztaczająca nad nami swoją opiekę, dająca nam swoją miłość i dobro nieskończone. Winniśmy jej miłość szacunek, wdzięczność i modlitwę. Matka, rodzicielka, gospodyni domowego ogniska, w Niemczech nazywana mutter, w Hiszpanii madre, we Francji me’res, w Szwecji mors, w Wielkiej Brytanii mother, mum, mummy, w Rosji mamaczka, w jezyku esperanto patrin, mimo użycia różnych form językowych, była od wieków otaczana szczególnym kultem. Mimo, że Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie w różne dni np. w Polsce 26 maja, w Boliwi 27 maja, w Indonezji 22 grudnia, w Bułgarii, Albanii, Macedonii, 8 marca, w Egipcie, Syrii, Palestynie, Kuwejcie, Jemenie 21 marca w Indiach, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, 10 maja, w Kanadzie, Belgii, Brazylii, Niemczech, Włoszech, Japonii, Turcji, Kolumbii, Australii, Stanach Zjednoczonych, druga niedziela maja, święto to, w każdym zakątku świata, kultywuje ideę wdzięczności i szacunku dla rodzicielek. W każdej, nawet najdawniejszej religii i mitologii pojawiają się postaci matek - często w postaci Matki-Ziemi, Matki-Rodzicielki, dającej początek całemu życiu, rodzajowi ludzkiemu, dlatego motyw matki jest tak powszechny w literaturze i kulturze. Zadziwia jednak fakt, jak różnie obraz matki i jej funkcja w rodzinie, postrzegany jest przez różne kultury i nacje. W Stanach Zjednoczonych, Polsce, Meksyku, czy Australii, matka traktowana jest z honorem i czcią , a jej święto jest tylko małym ukłonem skierowanym w podzięce za jej czułość, ciepło, nieprzespane noce przy boku dziecka i miłość, ktorą nie przestaje nas obdarzać każdego dnie, nie tylko w tym jedynym Dniu Matki. Wszystkim strudzonym matką dziękujemy.
matka2.jpg

O MATCE BOSKIEJ
Nie wiadomo nic o Matce Boskiej,
chyba od niej samej:
na łące polskiej czy włoskiej,
w skale, na drzewie wybranym
u zapomnianego źródła,
na ścieżce przez wszystkich deptanej.
Mówią - cuda,
a to takie proste...
Maryja - Japonka, Indianka lub Częstochowska,
Maryja - objawiająca się przez dzieci, najlepszych posłów:
nie skryją, nie przerobią nowiny zadanej,
ale ją jak ptaki rozszczebiocą.
Nie wiadomo nic o Matce Boskiej
prócz tylko od niej samej.


KAZIMIERA IŁŁAKOWICZÓWNA

 

  

  Święci co dnia
 Teksty różne
 Rok kościelny 100 lat temu
 Ofiara Mszy Świętej 100 lat temu
 Filologia Biblii
 Ważne i dobre strony
 Teksty na niedzielę
  Kontakt
   Napisz list