Dziś 25 marca 2023   Witam Cię bardzo serdecznie Gościu miły
 
 Menu:
 Strona Główna
 
 Wiersze, proza, inne
 Ważne dokumenty, teksty
 Ministrant
 Nasze artykuły o Diakonacie
 Diakon Stały
 Modlitwy
 Odeszli do Pana

Od 3 grudnia 2005 jesteś
gościem.
Aktualnie: 1


Zagłosuj na stronę :)
Pamiętaj nazwę i głosuj na: "SERWIS KEFAS"


     ..:: Serwis Kefas wita serdecznie ::..

 "A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec." (J 12,26)

Nasze spotkanie tutaj to nasza nadzieja na lepsze jutro, to wiara że będzie lepiej i bezpieczniej, to w końcu miłość, która była, jest i będzie. 
Życzę Wam możliwości odczucia tej wyjątkowej obecności Boga pośród nas, ludzi.

 

Szczęść Boże!

Administrator

 

 

Pamiętajmy, że bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie...

     ..:: Modlitwa internauty ::..

Wszechmogący Boże, który stworzyłeś nas na Swój obraz i podobieństwo oraz nakazałeś poszukiwać dobra, prawdy i piękna, proszę Cię przez wstawiennictwo św. Izydora, abym kierował się do tych witryn internetowych, które są zgodne z Twoją wolą, a napotkanych internautów traktował z miłością i cierpliwością. Amen

Święty Izydorze: wspomagaj mnie.


     ..:: Szukaj w serwisie ::..
 
Twoja wyszukiwarka


     ..:: Patron dnia ::..
Danuta Rinn - Gdzie ci mężczyźni......

W Warszawie 19 grudnia zmarła piosenkarka i aktorka Danuta Rinn. Miała 70 lat.

\"\"

Danuta Rinn, właściwie Danuta Smykla, później jeszcze Danuta Czyżewska (ur. 17 lipca 1936 w Krakowie, polska piosenkarka i aktorka. Studiowała na Wydziale Kompozycji krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej. W 1963 roku przeniosła się do Warszawy i rozpoczęła karierę piosenkarki. W roku następnym wyszła za mąż za Bogdana Czyżewskiego z którym śpiewała w duecie. Występowali ze znanymi polskimi big bandami. W 1974 roku ich małżeństwo się rozpadło, rozpoczęła wtedy solową karierę. Jej najbardziej znane utwory to Na deptaku w Ciechocinku, Gdyby choć raz (oba z z Bogdanem Czyżewskim), Tyle wdzięku, Gdzie ci mężczyźni. Jako aktorka gra w filmach od początku lat 70-tych, np. Zazdrość i medycyna, Bilans kwartalny, Doktor Murek, Kariera Nikosia Dyzmy. Ostatnio często występuje w polskich serialach, między innymi: Niania, Graczykowie, czyli Buła i spóła, Samo życie, Adam i Ewa. Wspominając artystkę, podkreślić trzeba jej wielki talent. Teksty pisali dla Danuty Rinn najwybitniejsi twórcy, między innymi Wojciech Młynarski czy też Jan Pietrzak, który napisał dla niej pamiętny utwór "Gdzie ci mężczyźni". W stanie wojennym zaangażowała się w śpiewanie piosenek patriotycznych.
Danuta Rinn była też aktorką, ale w młodości zdecydowała się pójść w kierunku śpiewu. Na dużym ekranie można ją było zobaczyć m.in. w filmach "Kariera Nikosia Dyzmy", "Bilans kwartalny" i "Hipoteza". Grała również w serialach "Adam i Ewa", "Graczykowie", "Buła i spóła", "Samo życie", a ostatnio także w "Niani".
Wiele osób na pewno pamięta ją jeszcze z duetu Rinn-Czyżewski. Bogdan Czyżewski był mężem artystki. Śpiewała z nim piosenki z raczej lekkiego repertuaru, dopiero po rozstaniu zmieniła repertuar. W ostatnich latach, Danuta Rinn mieszkała w Domu Aktora w Skolimowie. Choć była już bardzo chora, wciąż myślała o zorganizowaniu kolejnych koncertów, niestety już ich nie zorganizuje i nie zaśpiewa...

 

  

  Święci co dnia
 Teksty różne
 Rok kościelny 100 lat temu
 Ofiara Mszy Świętej 100 lat temu
 Filologia Biblii
 Ważne i dobre strony
 Teksty na niedzielę
  Kontakt
   Napisz list