Dziś 08 czerwca 2023   Witam Cię bardzo serdecznie Gościu miły
 
 Menu:
 Strona Główna
 
 Wiersze, proza, inne
 Ważne dokumenty, teksty
 Ministrant
 Nasze artykuły o Diakonacie
 Diakon Stały
 Modlitwy
 Odeszli do Pana

Od 3 grudnia 2005 jesteś
gościem.
Aktualnie: 1


Zagłosuj na stronę :)
Pamiętaj nazwę i głosuj na: "SERWIS KEFAS"


     ..:: Serwis Kefas wita serdecznie ::..

 "A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec." (J 12,26)

Nasze spotkanie tutaj to nasza nadzieja na lepsze jutro, to wiara że będzie lepiej i bezpieczniej, to w końcu miłość, która była, jest i będzie. 
Życzę Wam możliwości odczucia tej wyjątkowej obecności Boga pośród nas, ludzi.

 

Szczęść Boże!

Administrator

 

 

Pamiętajmy, że bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie...

     ..:: Modlitwa internauty ::..

Wszechmogący Boże, który stworzyłeś nas na Swój obraz i podobieństwo oraz nakazałeś poszukiwać dobra, prawdy i piękna, proszę Cię przez wstawiennictwo św. Izydora, abym kierował się do tych witryn internetowych, które są zgodne z Twoją wolą, a napotkanych internautów traktował z miłością i cierpliwością. Amen

Święty Izydorze: wspomagaj mnie.


     ..:: Szukaj w serwisie ::..
 
Twoja wyszukiwarka


     ..:: Patron dnia ::..
USA: anglikanin kap��anem katolickim

http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=19513&s=opoka

South Orange, 13.12.2006W pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia przyjął święcenia kapłańskie w Kościele obrządku łacińskiego kolejny mężczyzna żonaty. Uroczystość odbyła się w mieście South Orange, niedaleko Newark w Stanach Zjednoczonych. 54-letni ks. Alvin Kimel był przez niemal ćwierć wieku duchownym Kościoła episkopalnego.

Jak stwierdził, jego duchowa pielgrzymka zaczęła się w roku 2003, kiedy odczuł, że nie może dłużej reprezentować wspólnoty, która obrała kierunek sprzeczny z osądem jego sumienia. Pomocą w poszukiwaniach byli dla niego liczni księża katoliccy, w tym obecny podsekretarz Kongregacji Nauki Wiary, o. Augustine de Noia O.P. Podjął odpowiednia starania w episkopacie USA, a w przed rokiem został przyjęty do Kościoła katolickiego.
Święceń kapłańskich udzielił mu arcybiskup Newark, John Myers, odpowiedzialny w amerykańskim episkopacie za przyjmowanie do posługi kapłańskiej mężczyzn żonatych. Muszą oni spełniać pewne kryteria, w tym głębokie życie duchowe i odpowiedni poziom wykształcenia. Ks. Kimel, który jest ojcem czworga dorosłych dzieci będzie pełnił posługę jako duszpasterz akademicki na jednej z największych uczelni stanu New Jersey – Kean University w Union.
W Stanach Zjednoczonych od roku 1980 ok. 80 byłych duchownych episkopalnych zostało wyświęconych w Kościele katolickim.

(rv-st/zs-k, © Radio Vaticana 2006)

 

  

  Święci co dnia
 Teksty różne
 Rok kościelny 100 lat temu
 Ofiara Mszy Świętej 100 lat temu
 Filologia Biblii
 Ważne i dobre strony
 Teksty na niedzielę
  Kontakt
   Napisz list