Dziś 08 czerwca 2023   Witam Cię bardzo serdecznie Gościu miły
 
 Menu:
 Strona Główna
 
 Wiersze, proza, inne
 Ważne dokumenty, teksty
 Ministrant
 Nasze artykuły o Diakonacie
 Diakon Stały
 Modlitwy
 Odeszli do Pana

Od 3 grudnia 2005 jesteś
gościem.
Aktualnie: 1


Zagłosuj na stronę :)
Pamiętaj nazwę i głosuj na: "SERWIS KEFAS"


     ..:: Serwis Kefas wita serdecznie ::..

 "A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec." (J 12,26)

Nasze spotkanie tutaj to nasza nadzieja na lepsze jutro, to wiara że będzie lepiej i bezpieczniej, to w końcu miłość, która była, jest i będzie. 
Życzę Wam możliwości odczucia tej wyjątkowej obecności Boga pośród nas, ludzi.

 

Szczęść Boże!

Administrator

 

 

Pamiętajmy, że bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie...

     ..:: Modlitwa internauty ::..

Wszechmogący Boże, który stworzyłeś nas na Swój obraz i podobieństwo oraz nakazałeś poszukiwać dobra, prawdy i piękna, proszę Cię przez wstawiennictwo św. Izydora, abym kierował się do tych witryn internetowych, które są zgodne z Twoją wolą, a napotkanych internautów traktował z miłością i cierpliwością. Amen

Święty Izydorze: wspomagaj mnie.


     ..:: Szukaj w serwisie ::..
 
Twoja wyszukiwarka


     ..:: Patron dnia ::..
diakoni s�� potrzebni niezale��nie od liczby ksi����y

Rzecznik Episkopatu Ks. Kloch:

Diakoni stali mają rację bytu, niezależnie od tego czy w Kościele w Polsce byłby nadmiar czy niedobór księży – uważa ks. Józef Kloch. Rzecznik Episkopatu Polski koncelebrował dziś Mszę św. w czasie której abp Kazimierz Nycz udzielił święceń diakonatu Bogdanowi Sadowskiemu, dziennikarzowi telewizyjnemu i radiowemu, a od niedawna z-cy dyrektora ds. programowych w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

- Diakonat stały ma swoją pozycję w Kościele. Został przywrócony po Soborze Watykańskim II, a teraz coraz bardziej widzi się potrzebę tej funkcji w Kościele – podkreśla rzecznik Episkopatu. Ks. Kloch jest przekonany, że w Polsce będzie więcej diakonów stałych, gdyż jak powiedział w rozmowie z KAI „jest bardzo wielu poważnych świeckich, którzy autentycznie są zatroskani o Kościół i autentycznie będą współpracować z innymi duchownymi i takie święcenia mogliby przyjąć”.

Ks. Kloch wyraził też nadzieję, że miejsce diakonów stałych będzie bardziej określone organizacyjnie w Kościele w Polsce. Chodzi o funkcje diakona i zadania jakie będą mu być powierzane, współpracę z proboszczem, ze świeckimi katolikami - wyjaśnił.

Zdaniem rzecznika Episkopatu, nowywyświęcony diakon Bogdan Sadowski będzie wizytówką wszystkich diakonów stałych w Polsce. – Zna media, potrafi interesująco przedstawiać różne kwestie związane z Kościołem – podkreśla duchowny.

Za: Kai

 

  

  Święci co dnia
 Teksty różne
 Rok kościelny 100 lat temu
 Ofiara Mszy Świętej 100 lat temu
 Filologia Biblii
 Ważne i dobre strony
 Teksty na niedzielę
  Kontakt
   Napisz list